Transformers (2007) Slovenský názov: Transformers
Premiéra: 3.7.2007 – USA, 16.8.2007 – SR
Produkcia: Paramount Pictures, Dreamworks, Hasbro
Réžia: Michael Bay
Scénar: John Rogers, Roberto Orci, Alex Kurtzman
Hudba: Steve Jablonsky
Dĺžka: 144 minút
Tržby v kinách: 709 miliónov dolárov
Hodnotenie: 72% IMDb.com, 78% CSFD.cz

Pred začiatkom všetkého času tu bol All Spark. Nevedno odkiaľ sa vzal, ale mal moc stvoriť nové svety a naplniť ich životom. Tak sa zrodila rasa Transformerov. Spočiatku žili v mieri, ale veľká moc zviedla niektorých na cestu zla. Tak sa začala vojna, ktorá zničila ich domov a pri ktorej sa All Spark stratil vo vesmíre. Prehľadali každú hviezdu, každý svet, až kým ich správa o novom objave nezaviedla na neznámu planétu menom Zem.

Sam Witwicky je mierny outsider žijúci si inak pokojný život tínedžera. Jeho najväčšia starosť je to ako zbaliť krásnu Mikaelu, ktorá dáva vytrvalo prednosť spolužiakom. Všetko sa však zmení, keď mu otec kúpi jeho prvé auto. To sa jedného dňa transformuje na veľkého robota a Sam sa zrazu ocitne vo vojne dvoch znepriatelených mimozemských strán. To on má kľúč k nájdeniu All Sparku, ktorý môže navrátiť život na ich zničenú planétu Cybertron. Mierumilovní Autoboti nás prišli chrániť, zlí Deceptikoni zničiť…

Hrajú: Shia LaBeouf (Sam Witwicky), Megan Fox (Mikaela Banes), Josh Duhamel (major Lennox), Tyrese Gibson (seržant Epps), John Turturro (agent Simmons), Rachael Taylor (Maggie Madsen), Anthony Anderson (Glen Whitmann), Kevin Dunn (Ron Witwicky), Julie White (Judy Witwicky), Jon Voight (minister obrany John Keller), Peter Cullen (Optimus Prime), Hugo Weaving (Megatron) a ďalší.

© 2009-2013 Transformers.Scifi-Guide.net - CZ/SK fanstránka
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk