Transformers: Revenge of The Fallen

Transformers Revenge of The Fallen (2009) Slovenský názov: Transformers: Pomsta porazených
Premiéra: 22.6.2009 – USA, 23.6.2009 – SR
Produkcia: Paramount Pictures, Dreamworks, Hasbro
Réžia: Michael Bay
Scénar: Roberto Orci, Alex Kurtzman, Ehren Kruger
Hudba: Steve Jablonsky
Dĺžka: 150 minút
Tržby v kinách: 836 miliónov dolárov
Hodnotenie: 59% IMDb.com, 68% CSFD.cz

Ubehli dva roky od záchrany Zeme pred zlými Deceptikonmi. Teraz Sam Witwicky stojí pred najväčšou výzvou svojho života. Musí opustiť domov a odísť na univerzitu. Napriek svojmu podielu na zničení Deceptikonov, je stále len obyčajným tínedžerom.

Opustiť domov je niečo čomu Autoboti rozumejú veľmi dobre. Zničením All Sparku prišli o poslednú šancu navrátiť život na svoju domovskú planétu Cybertron. Preto sú stále na Zemi, kde spojili svoje sily s prísne tajným tímom NEST. Spoločne vyhľadávajú a ničia zvyšných Deceptikonov, ktorý sa stále skrývajú na našej planéte. Autoboti však postupne zisťujú, že na Zemi nie sú až tak vítaní ako sa spočiatku zdalo.

Poradca pre národnú bezpečnosť Theodore Galloway prichádza s tvrdením, že prítomnosť Autobotov ohrozuje Zem. Preto sa snaží zrušiť tím NEST a vyhostiť Autobotov. Optimus Prime, vodca Autobotov, súhlasí s tým aby Autoboti opustili planétu, ak si to vlády Zeme želajú. Vysloví však varovanie predtým čo sa môže stať, ak Autoboti opustia Zem bezbrannú.

Medzitým na univerzite Sam spoznáva svojich nových spolubývajúcich a dotieravú Alice. Všetko sa skomplikuje, keď sa Sam dotkne úlomku All Sparku. Jeho hlavou sa začnú preháňať podivné videnia. Deceptikoni už vedia to čo Sam zatiaľ nie. On sám drží kľúč k dávnemu zdroju energie, ktorý je stále skrytý na Zemi.

Normálny život musí ísť opäť bokom. Sam a Mikaela s pomocou Autobotov, tímu NEST a agenta Simmonsa, musia odhaliť tajnú históriu Transformerov a ochrániť Zem pred antickým zlosynom, ktorý sa vracia vykonať svoju pomstu… starodávnym Deceptikonom menom The Fallen.

Hrajú: Shia LaBeouf (Sam Witwicky), Megan Fox (Mikaela Banes), Josh Duhamel (major Lennox), Tyrese Gibson (Sergeant Epps), John Turturro (Simmons), Ramon Rodriguez (Leo Spitz), Kevin Dunn (Ron Witwicky), Julie White (Judy Witwicky), Isabel Lucas (Alice), John Benjamin Hickey (Galloway), Glenn Morshower (generál Morshower), Peter Cullen (Optimus Prime), Hugo Weaving (Megatron) a ďalší.

© 2009-2013 Transformers.Scifi-Guide.net - CZ/SK fanstránka
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk