Transformers: Dark of The Moon

Transformers: Dark of The Moon (2011) Slovenský názov: Transformers 3
Premiéra: 29.6.2011
Produkcia: Paramount Pictures, Di Bonaventura Pictures, Hasbro
Réžia: Michael Bay
Scénar: Ehren Kruger
Hudba: Steve Jablonsky
Dĺžka: 154 minút
Tržby v kinách: 1 122 miliónov dolárov
Hodnotenie: 63% IMDb.com, 64% CSFD.cz

Transformers: Dark of The Moon je tretím a posledným filmom série Transformers režírovanej Michaelom Bayom a produkovanej Stevenom Spielbergom. Svetová premiéra sa konala v Rusku 24. júna. V kinách na celom svete si film môžeme pozrieť od 29. júna 2011 v klasickom 2D formáte, v skutočnom 3D a v IMAX formáte. V kinách vybavených potrebným zariadením aj so 7.1 Dolby Surround zvukom.

Shia LaBeouf, Josh Duhamel, Tyrese Gibson a John Turturro sa vrátia spolu s Peterom Cullenom, hlasom Optimusa Primea. Ehren Kruger, ktorý spolupracoval na tvorbe scenáru k druhému filmu, stojí za kompletným scenárom Dark of The Moon. Napriek vopred potvrdenej účasti hviezdy predchádzajúcich dvoch filmov Megan Fox sa neskôr Michael Bay rozhodol jej postavu na žiadosť Stevena Spielberga zo scenára vyškrtnúť. Tú nahradila britská modelka (podľa magazínu Maxim najkrajšia žena sveta) Rosie Huntingon – Whitely, ktorá si zahrá novú lásku Sama Witwickiho, Carly. Herecké obsadenie doplnili hviezdy ako Patrick Dempsey, John Malkovich a Frances McDormand.

Michael Bay si bol vedomí chýb, ktorých sa dopustil pri Transformers 2 a tak tento krát prináša temnejší príbeh bez zbytočného samoúčelného humoru, v ktorom hrá veľkú úlohu Mesiac z podtitulu filmu. Vesmírne závody medzi USA a Ruskom sa totiž odohrávali kvôli mimozemskej lodi skrytej na Mesiaci, ktorú ako prvá našla posádka Apolla 11. NASA si túto informáciu nechala pre seba. Avšak minulosť ľudí opäť dostihne a nakoniec musia povedať o tejto skutočnosti Autobotom. Podľa Optimusa Primea je to však už príliš neskoro… Odvrátená strana mesiaca totiž skrýva šokujúce odhalenie.

Kedže tento krát ide o rozhodujúcu a záverečný bitku, dočkáme sa množstva nových Transformerov. Starých známych Autobotov: Optimus Prime, Bumblebee, Ironhide, Ratchet, Sideswipe, Wheelie; doplňujú nové posili: Dino, Que, Brains, The Wreckers (Leadfoot, Topspin, Roadbuster) a záhadný Sentinel Prime. Za Deceptikonov sa opäť do boja vydá, zo starých rán vyliečený Megatron, Starscream a Soundwave. Do boja sa pripojí aj hrôzostrašný Shockwave, Laserbreak, The Driller, The Dreads a zvyšok obrovskej armády.

Hrajú: Shia LaBeouf (Sam Witwicky), Rosie Huntington – Whitely (Carly Miller), Josh Duhamel (Pplk. Lennox), Tyrese Gibson (Robert Epps), John Turturro (Simmons), Frances McDormand (Charlotte Mearing), Patrick Dempsey (Dylan Gould), John Malkovich (Bruce), Peter Cullen (Optimus Prime), Hugo Weaving (Megatron), Leonard Nimoy (Sentinel Prime) a ďalší.

© 2009-2013 Transformers.Scifi-Guide.net - CZ/SK fanstránka
Kopírovanie obsahu stránky je bez súhlasu majiteľa zakázané.

Websupport.sk